Post

Wskazówki dotyczące czyszczenia i konserwacji wanny

Kiedy przychodzi czas na przebudowę łazienki, najczęstszym uaktualnieniem jest nowa wykładzina wannowa. Jest to uformowany arkusz plastiku lub akrylu, który umieszcza się nad istniejącą wanną. Jest to bardziej ekonomiczna opcja niż odnawianie starej wanny i zajmuje niewiele czasu, aby zainstalować. Ponieważ jest to duża inwestycja, ważne jest, aby dowiedzieć się kilka wskazówek dotyczących czyszczenia i konserwacji, aby utrzymać go wygląda najlepiej. Używając odpowiednich produktów i procedur, przedłużysz jej żywotność.

Wskazówki dotyczące czyszczenia.

Do czyszczenia nowej wykładziny wanny nie są konieczne drogie produkty. Często są one ścierne i zawierają środki chemiczne, które pozbawiają wykładzinę blasku. Środki chemiczne często powodują pęknięcia, które wymagają kosztownych napraw, jak również. Niektóre z najlepszych rozwiązań czyszczących mogą być mieszane z typowych składników domowych. Na przykład, zwykły detergent do naczyń i woda zapewniają doskonały połysk. Ocet i woda mogą być używane do zmiękczania utwardzonych minerałów. Do dezynfekcji skuteczny jest rozcieńczony wybielacz, który zabija zarazki i eliminuje pleśń.

Wskazówki dotyczące konserwacji.

Włosy i inne zanieczyszczenia sprawiają, że wanna często się zatyka. Na rynku dostępne są różne środki do czyszczenia odpływów, których zadaniem jest udrożnienie rur. Najlepiej sprawdzają się produkty w płynie. Jednak żrące środki mogą doprowadzić do uszkodzenia wykładziny. Podczas wlewania środka czyszczącego do odpływu, zaleca się użycie lejka, aby zapobiec rozlaniu. Ponadto, to jest mądry, aby przeczytać wskazówki i używać tylko zalecaną ilość. Ludzie mają tendencję do przesadzania i wyrzucania więcej niż trzeba do rury. Kiedy to nastąpi, cleaner często eksploduje z powrotem do wanny i powoduje uszkodzenie materiału akrylowego.

Inne porady dotyczące łazienki.

Prawidłowo zainstalowana wykładzina wannowa nigdy nie przecieka. Od czasu do czasu należy sprawdzić uszczelnienie wzdłuż szwów i odpływu, aby upewnić się, że wszystko jest bezpieczne. Zapobiega to przenikaniu wody i przedostawaniu się jej pomiędzy starą a nową wanną. Jeśli tak się stanie, stojąca woda może stać się stagnacja, powodować straszny zapach i zachęcać do niebezpiecznego rozwoju pleśni.

Liner wanna jest mądra inwestycja, ale jest to konieczne, aby utrzymać go prawidłowo czyszczone i konserwowane. Stosując się do powyższych wskazówek dotyczących łazienki, powinieneś utrzymać ją błyszczącą i atrakcyjną przez wiele lat.