Post

Zapobieganie upadkom osób starszych w łazienkach

Łazienki są jednym z najbardziej niebezpiecznych miejsc w domu dla seniorów, ponieważ w tych pomieszczeniach istnieje duże prawdopodobieństwo poślizgnięć i upadków, które mogą spowodować poważne obrażenia. Dlatego też nie jest zaskoczeniem, że wielu starszych Amerykanów modyfikuje swoje łazienki za pomocą produktów, które pomagają seniorom zadbać o ich osobiste potrzeby w bezpieczniejszy sposób. Wanny Walk-in są jednym z wielu produktów, które są zalecane dla osób z problemami z poruszaniem się. Przy projektowaniu obiektów z myślą o bezpieczeństwie, należy jednak pamiętać o zachowaniu środków ostrożności w przypadku wanien typu walk-in, ponieważ mogą one stwarzać pewne ryzyko.

Oczywistą, ale często pomijaną konsekwencją wanien typu walk-in jest to, że aby do nich wejść, trzeba być w stanie chodzić. Kąpiący się wchodzą do takich wanien, których ściany boczne są wyższe niż w przypadku zwykłych wanien, przez drzwi. Mają one również ciaśniejsze kwatery niż normalne wanny, co utrudnia opiekunom pomoc seniorom przy wchodzeniu i wychodzeniu. Sytuacja ta wymaga pewnej mobilności, dlatego też porady dla seniorów obejmują podjęcie środków ostrożności, które odnoszą się nie tylko do samej wanny, ale także do całej łazienki.

Zainstalowanie uchwytów w pobliżu wejścia do wanny jest jednym ze sposobów na zmaksymalizowanie bezpieczeństwa. Mogą one nie być ładne, ale mogą stanowić różnicę między niezależnością a urazem. Stojaki na ręczniki i uchwyty na mydło nie powinny służyć jako uchwyty, ponieważ nie są one zaprojektowane do utrzymywania dużej wagi. Uchwyty są przykręcone do słupków w ścianie i mają możliwość utrzymania czyjejś wagi.

Zastanów się, co znajduje się na Twojej podłodze. Czy masz jakieś dywaniki łazienkowe? Jeśli tak, to mogą one stanowić zagrożenie podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny. Upewnij się, że dywaniki łazienkowe mają antypoślizgowe podłoże, więc nie przesuwają się, lub jeszcze lepiej, pozbądź się ich całkowicie. Zainstaluj podłogę, która ma nieoślepiające wykończenie lub jest teksturowana, aby stopy mogły łatwo trzymać się powierzchni.

Kolejną pomijaną kwestią bezpieczeństwa jest temperatura wody. Upewnij się, że podgrzewacz wody jest ustawiony na takim poziomie, aby nie parzył skóry. Zmysły i czas reakcji seniorów jest wolniejszy i mogą oni nie zdawać sobie sprawy z tego, jak gorąca jest woda, dopóki nie zostaną już poparzeni. Możesz również zainstalować termostatyczny zawór mieszający, który wyczuwa zmiany w przepływie wody i odpowiednio się dostosowuje.