Post

Upiększ swoją łazienkę dzięki tym 5 prostym pomysłom na wystrój

Projekty odświeżenia domu przybierają różne kształty i rozmiary, a ich ogólne wizje są tak wyjątkowe, jak ludzie, którzy za nimi stoją. Jeśli szukasz sposobu na odświeżenie swojego domu, łazienka jest świetnym miejscem, aby zacząć. Niezależnie od tego, czy chcesz zmienić swoją gościnną lub główną łazienkę, istnieje wiele sposobów, aby to zrobić bez rozbijania banku.

Niezależnie od tego, jakie są cele remontu łazienki, istnieje nieskończenie wiele sposobów, aby je osiągnąć - od małych uaktualnień stylu do pełnowymiarowych remodeli. Oto pięć prostych pomysłów, które mogą mieć ogromny wpływ na ogólną przestrzeń:

Zaangażuj się w swój schemat kolorystyczny

Od tradycyjnych projektów łazienek po nowoczesne wersje, istnieje nieskończenie wiele sposobów, aby Twoja łazienka naprawdę błyszczała. Otwórz swoją przestrzeń za pomocą spójnych, jasnych kolorów, które rozjaśnią wszystko. Drewniana podłoga i jaśniejsze odcienie w całej łazience połączą Twój projekt razem i sprawią, że cały pokój będzie bardziej estetyczny.

Czy odchodzisz od jasnych palet kolorów? W ciągu ostatnich kilku lat czernie i szarości stały się modne, nadając łazience elegancki i nowoczesny wygląd. Użyj farby o wysokim połysku, aby odbić światło od zaciemnionej przestrzeni i stworzyć iluzję większego pokoju. Przy ciemniejszych kolorach, Twoje elementy wyposażenia będą mocniej zaakcentowane, więc zdecyduj się na unikalne style dla swojej półki, lustra, zlewu i innych.

Zabawa z lustrami

Lustra mogą mieć ogromny wpływ na wygląd i samopoczucie w Twojej przestrzeni, zwłaszcza jeśli nie ma w niej okien. Zamiast trzymać się z prostym lustrem próżności, rozważ zrobienie całej ściany z jednego! W ten sposób uzyskasz wspaniały efekt, jeśli chodzi o ogólne oświetlenie i wymiary Twojej łazienki.

Jeśli szukasz nieco mniejszej przestrzeni, włączenie wielu luster może również zmienić cały układ. Dodatkowe funkcje sprawiają, że przestrzeń jest bardziej interesująca i szczególnie pomaga otworzyć mniejsze pół łazienki.

wystrój

Bądź kreatywny z gustownymi półkami

Niestandardowe półki mogą dać Ci dodatkową przestrzeń, aby utrzymać łazienkę w czystości i organizacji, a także służą jako świetne grzędy dla dodatkowych dekoracji, takich jak rośliny, zdjęcia i wiele innych! Kompaktowe półki są świetnym dodatkiem do mniejszych łazienek, ale mogą być równie przydatne w większych przestrzeniach.

Małe półki to również doskonałe miejsce na wszystkie Twoje łazienkowe drobiazgi. Zamiast upychać rzeczy w szufladach lub zagracać blaty, użyj gzymsów jako gustownego sposobu na wyeksponowanie przedmiotów.

Postaw na stylowe alternatywy przechowywania

Każda otwarta przestrzeń to okazja do atrakcyjnego przechowywania. Wykorzystaj przestrzeń pod zlewem na prosty uchwyt na ręczniki lub zrób sprytną drabinę, na której je powiesisz! Istnieje wiele sposobów na wykorzystanie małych zakamarków w całej łazience na swoją korzyść.

Istnieje również wiele kompaktowych opcji przechowywania, które uwolnią miejsce i oczyszczą je z bałaganu. Używając kompaktowych szafek, półek i nie tylko, prawdopodobnie zdasz sobie sprawę, jak wiele niepotrzebnych produktów masz leżących wokół!

Spraw, aby Twoja przestrzeń była bardziej dostępna

Dostępna łazienka to świetny dodatek do każdego domu, szczególnie dla osób z problemami z poruszaniem się. Od układu łazienki po system kąpielowy - jest wiele sposobów, aby uczynić przestrzeń bezpieczną i wygodną. Wybierz spośród projektów wanien i pryszniców, które spełnią Twoje potrzeby.

Dostępne na zamówienie wanny, takie jak wanny walk-in i kabiny prysznicowe na kółkach to świetny początek, ale możesz też wprowadzić mniejsze poprawki, utrzymując podłogę w czystości dzięki pływającym zlewom, kompaktowej armaturze i niestandardowym szafkom.

Zacznij planować renowację łazienki

Na koniec dnia ważne jest, abyś zrobił remont łazienki po swojemu.