Post

Dlaczego płytki miedziane tak pięknie się starzeją?

Miedziane płytki ostatnio powoli zyskują na popularności, choć istnieją już od dłuższego czasu. Jest tak z powodu bogatego koloru, który miedziane płytki backsplashes dodają do całego wystroju. To faktycznie czyni je jednym z najlepszych backsplashes do wykorzystania w przestrzeni życiowej.

Więc dlaczego miedziane płytki starzeją się tak pięknie? Cóż, odpowiedź jest dość prosta. Miedź jest naturalnym metalem i kiedy jest pozostawiona sama sobie, zmienia kolor. W swoim naturalnym stanie miedź utlenia się, aby rozwinąć patynę. Patyna jest terminem używanym w odniesieniu do formacji niebiesko-zielonej korozji, która tworzy się na miedzi.

Patyna może być wywołana lub naturalna, gdy miedziana płytka jest wystawiona na działanie powietrza przez dłuższy czas. Niektórzy ludzie wolą mieć błyszczącą miedzianą płytkę backsplash, podczas gdy inni lubią wygląd patyny. Niezależnie od tego, nadal jest wiele do zrozumienia o tej pięknej płytki. Zanim kupisz miedzianą płytkę, oto kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Wszystko, co musisz wiedzieć o miedzianych dachówkach
Prawdopodobnie widziałeś miedziane płytki w jednym ze swoich ulubionych programów telewizyjnych lub po prostu w domu przyjaciela. Miedziane płytki zyskują na popularności w miarę upływu czasu i to nie bez powodu. Ale jestem pewien, że byłeś freaked out przez pomysł miedzi płytki backsplash. Cóż, dobrą wiadomością jest to, że nie ma potrzeby, aby panikować.

Z jego bogatym kolorze i głębokie wykończenie, płytki miedziane normalnie wywołać ciepły-jak odpowiedź w każdym projekcie kuchni. Te płytki są w szerokiej gamie kolorów i kształtów, które z pewnością Ci odpowiada. Oto kilka pomysłów, które poprawią wystrój Twojej przestrzeni życiowej.

Pomysły na miedziane płytki dla Twojej przestrzeni życiowej

1.Miedziany backsplash
Jednym z najlepszych sposobów na dodanie miedzi do swojej przestrzeni życiowej jest użycie miedzianych backsplash w towarzystwie miedzianego akcentu. W ten sposób będziesz w stanie zbudować solidny kolor w backsplash, który ostatecznie będzie miał bogatą i elegancką głębię w nim.

Można również użyć dekoracyjne płytki miedzi granicy dać backsplash prostszy wygląd. Innym świetnym pomysłem jest można użyć trójwymiarowe akcenty na płaskiej powierzchni. W tym przypadku, dostaniesz więcej z antycznych płytek backsplash miedzi.

2.Udekoruj swoją przestrzeń życiową z miedzianymi płytkami
Oto teraz masz szansę, aby uzyskać twórczy z miedzianych płytek. Możesz stworzyć bardziej staromodny wygląd przy użyciu płytek w powtarzający się wzór. Większość producentów rzeczywiście mają ceramiczne płytki miedziane z podkładem, co czyni je lżejsze i wydobyć miedzi czuć w nich.

Jedną z głównych zalet korzystania z marmuru miedzi płytki jest to, że rzadko zmienia swój kolor. Ponadto, ten rodzaj płytek nie będzie miał wpływu na ogólny projekt w czasie. Przede wszystkim, będzie to również prezentować formalny wygląd do swojej przestrzeni życiowej, która będzie czuć się bardziej przyjazny.

3.Rodzaj płytki miedzianej

Ponieważ wiesz już, że miedź starzeje się do różnych kolorów, istnieje sposób, aby zatrzymać tę zmianę. Dlatego można mieć różne odcienie płytek miedzianych w zależności od konkretnego projektu.

Płytki miedziane są dostępne w ciemnych antycznych i jasno polerowane style. Każdy z tych wzorów może złożyć oświadczenie w przestrzeni życiowej. Czy używasz tych płytek w kuchni lub łazience, miedziane płytki na pewno dodać trochę smaku do wystroju wnętrza.

Jeśli przestrzeń kuchenna jest już zbyt ciemne, to należy rozważyć użycie jasno polerowane płytki miedziane. Jednakże, jeśli kuchnia ma bardziej neutralny kolor, a następnie antyczne miedziane płytki mozaikowe będzie zrobić sztuczkę.

Ponadto, można użyć bardziej neutralne kolorowe płytki wraz z liczników. Stworzy to trochę równowagi w przestrzeni kuchennej, a jednocześnie przykuje uwagę każdego gościa. Zaufaj mi, będziesz natychmiast zakochać się w wyniku końcowym.

4.Skorzystaj z miedzianych akcentów
Niekoniecznie musisz używać miedzianych płytek na własną rękę. To powiedziawszy, zawsze można włączyć nowe wzory, aby wydobyć ten miedziany dotyk. Czasami miedziane płytki mogą być bardziej skuteczne, gdy są używane jako płytki akcentujące.

Płytki miedziane mogą bardzo dobrze współgrać z płytkami kamiennymi lub szklanymi. Dlatego można rozważyć mieszanie miedzi jako przypadkowej mieszanki lub nawet jako dekoracyjne obramowanie. Możesz przeprowadzić zwykłą miedzianą płytkę przez zwykłe pole, aby nadać mu nowy design. Lub po prostu przyciąć rogi za pomocą miedzianych płytek.

Tworzenie mieszanki miedzi i kamienia lub szklanych płytek przyniesie bardziej wyrafinowany i elegancki wygląd. Dodatkowo, pomoże to również dodać więcej głębi do całego wystroju wnętrza.

5.Mieszanka z ciepłym drewnem
Kiedy miedź jest dodawany z ciepłym drewnem, może ustanowić ciemny stylowy wygląd w całym pokoju. Mieszanka tych dwóch będzie dać swój pokój rustykalny wygląd, który jest dość zapierające dech w piersiach. Nie zapominając, że te dwa kolory mogą być stosowane w różnych miejscach w domu.

6.Mieszanka z jasnymi kolorami
Dodanie koloru do antycznych miedzianych płytek mozaikowych zwiększy smak do swojej przestrzeni życiowej. Czy jesteś greige rodzaj osoby lub po prostu ktoś, kto jest zakochany w pop niczego żywego, a następnie dodanie odrobiny koloru zrobi ci dobrze. Najlepsza część o miedzi jest, że miesza się łatwo z większości kolorów wystroju wnętrz.

Jak pięknie postarzyć swoje miedziane płytki

Jak już wiesz, miedziane płytki nabierają pewnego wyraźnego koloru, gdy się starzeją. To dlatego, że są one utlenione w czasie. Jednak starzenie się może trwać lata, aby ustalić. Jeśli jesteś tak cierpliwy, jestem pewien, że nie będziesz miał nic przeciwko czekaniu.

Ale jeśli chcesz rustykalny dotyk miedzi tak szybko, jak to możliwe, jest sposób, aby przyspieszyć ten proces. Płytki miedziane mogą być dostępne w stanie surowym lub pokryte lakierem. Lakier zapewnia, że utlenianie miedzi zatrzymuje się. Dzięki temu płytki miedziane nie będą już zmieniać koloru.

Jeśli chcesz samodzielnie postarzyć swoje miedziane płytki, musisz kupić płytki, które nie są pokryte lakierem. Efekt postarzania płytek miedzianych można łatwo uzyskać za pomocą kupionych w sklepach patyn. Jest to zazwyczaj roztwór stosowany do wywoływania zdjęć w studiu fotograficznym.

Pierwszym krokiem jest dokładne wyczyszczenie miedzianej płytki za pomocą szczotki do szorowania lub sprayu kuchennego. Następnie pozwól jej wyschnąć w niestrzępiącej się odzieży. Oto niektóre z kolorów, jakie można uzyskać z miedzianej płytki przy użyciu kupionych w sklepie patyn:

1.Ciemna płytka miedziana
Przede wszystkim wyszoruj miedzianą płytkę papierem ściernym, a następnie użyj bardzo drobnego papieru ściernego. Możesz wytrzeć kurz czystą szmatką, a następnie wysuszyć ją niestrzępiącą się szmatką. Następnie połącz jedną część utrwalacza fotograficznego z 2 częściami czystej wody w naczyniu z tworzywa sztucznego lub szkła.

Naczynie powinno być na tyle duże, aby zmieściła się w nim cała miedziana płytka i nadal pozostawała zanurzona. Aby efekt był nieco jaśniejszy, można użyć tylko rozcieńczonego utrwalacza.

Przykryj powierzchnię wody ściereczką do kropli, a następnie umieść miedź w naczyniu. Powinieneś pozwolić temu siedzieć w wodzie przez 10 minut lub więcej. Jeśli roztwór jest niski, to trzeba będzie kołysać umywalkę od lewej do prawej. Obserwuj miedzianą płytkę jak powoli zmienia swój kolor. Kiedy osiągnie kolor, który lubisz, wtedy usuń miedź z roztworu.

2.Niebiesko-zielona płytka miedziana
Weź roztwór niebiesko-zielonej patyny i dodaj go do plastikowego lub szklanego naczynia. Używając pędzla do piany, nałóż roztwór na powierzchnię miedzianej płytki. Aby nadać jej bardziej stylowy wygląd, możesz pozostawić niektóre części miedzianej płytki nietknięte. Następnie pozwól jej wyschnąć, obserwując zmianę koloru.

Jeśli kolor nie osiągnie twojego gustu, wtedy możesz dodać początkową patynę do mieszanki. Możesz powtarzać ten proces, aż miedź osiągnie kolor, na który masz ochotę. Jeśli jednak kolor stanie się zbyt głęboki, możesz zmyć wykończenie papierem ściernym lub szczotką do szorowania, a następnie zacząć od nowa.

Gdy miedziana płytka osiągnie kolor, który lubisz, spryskaj powierzchnię lakierem, który jest przeznaczony do powierzchni metalowych. Zapobiegnie to dalszemu utlenianiu. Dzięki temu miedziana płytka zachowa swój obecny wygląd.

Mała rada: pamiętaj, że podczas pracy z patyną lub detergentem utrwalającym, będziesz potrzebował dobrze napowietrzonej przestrzeni. Ponadto, podczas pracy z tymi produktami należy używać rękawiczek. Na dodatek, na rynku istnieje dziś wiele rodzajów wykończeń patyny. Każdy z tych produktów ma specyficzny sposób aplikacji. Tak więc, zawsze postępuj zgodnie z instrukcjami producenta.

Czy mogę kupić miedzianą płytkę o rustykalnym wyglądzie?
Oczywiście, że tak! Istnieje wiele różnych płytek mozaikowych z miedzi antycznej, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Trzymaj się, a ja pokażę Ci, gdzie można dostać najlepsze antyczne płytki miedziane.

Utrzymanie antyczne płytki miedziane

Płytki miedziane są eleganckim wyborem, czy dla Twojej przestrzeni kuchennej lub łazienki. Jednak zanim zdecydujesz się podjąć skok i kupić miedziane płytki, musisz wiedzieć, jak utrzymać ich połysk.

Nie martw się. Utrzymanie tych płytek miedzianych jest dość łatwe. Będzie jednak wymagać szczególnej uwagi, która jest nieco inna od normalnych płytek backsplash. To dlatego, że płytki miedziane są specjalnie wykonane z metalu.

1.Uszczelnić płytki
Najlepszym i najbardziej skutecznym sposobem, aby zapewnić, że płytki zachować swój oryginalny połysk jest prawidłowo uszczelniając je. Możesz zastosować odpowiedni uszczelniacz, który jest przeznaczony specjalnie dla płytek miedzianych.

Jednak inni decydują się pozostawić ich miedź unsealed, ponieważ lubią wygląd starzenia się miedzi. Jeśli miedź jest pozostawiony bez uszczelnienia, to prawdopodobnie będzie ciemnieć i tworzyć patyny na jego powierzchni. Jak powiedziałem wcześniej, można również kupić wstępnie starzonej płytki miedzianej.

2.Jak czyścić uszczelnione płytki miedziane
Uszczelnione miedzi, jeśli chodzi o czyszczenie ma wiele wspólnego z regularnych płytek. Możesz użyć mokrej szmaty, aby odpowiednio usunąć wszystkie cząsteczki kurzu z powierzchni płytek. Dodatkowo, można również użyć mydła i wody, aby skutecznie oczyścić powierzchnię.

Jednakże, jeśli planujesz używać mydła i wody, upewnij się, że mydło nie ma żadnych substancji chemicznych, które mogą kolidować z uszczelniaczem na powierzchni miedzianej płytki. Uszczelniacz działa jako powłoka ochronna, która zapobiega interakcji między rzeczywistą miedzi i otoczenia.

3.Jak czyścić nieuszczelnione płytki miedziane?
Zazwyczaj nieuszczelnione płytki miedziane starzeją się w szybszym tempie. To powiedziawszy, można łatwo oczyścić powierzchnię płytki miedzianej z podstawowym mydła i wody. Zapewni to, że wszystkie zabrudzenia, które nagromadziły się na powierzchni zniknęły. Przede wszystkim, mydło i woda pozwala miedziana dachówka starzeć się pięknie.

Inną świetną opcją jest użycie detergentów do czyszczenia miedzi do czyszczenia powierzchni płytek. Jednak trzeba będzie być ostrożnym, zwłaszcza przy użyciu takich produktów wokół przestrzeni kuchennej. Środek do czyszczenia miedzi będzie znacznie spowolnić proces starzenia się. Dlatego też zachowa oryginalny kolor przez dłuższy czas.

Detergenty do czyszczenia miedzi są znane jako ścierne, które mogą mieć wpływ na przestrzeń kuchenną. Jest to prawdopodobnie dobry pomysł, aby uniknąć korzystania z tych produktów wokół kuchni.

Dodatkowa wskazówka

Istnieje kilka miejsc na rynku, gdzie można uzyskać dobre antyczne miedziane płytki mozaikowe. Jednakże, jeśli szukasz najlepszych płytek miedzianych w branży, a następnie sprawdzić Belk płytki miedziane płytki i gwarantuję Ci, że dostaniesz coś, co jest warte każdego grosza. BELK Tile oferuje szereg różnych płytek miedzianych, każdy zaprojektowany dla Twojego wykwintnego smaku.

W podsumowaniu ...

Teraz, gdy wiesz, gdzie kupić miedziane płytki, możesz wygodnie kupować swój ulubiony projekt. Prawdę powiedziawszy, miedziane płytki są tylko dla elitarnych panów i pań z gustem do produktów grzywny. Wszystko, co najlepsze i trzymać się na więcej informacji.