Post

Konwersje wanien Walk-In: Bezpieczniejsza kąpiel dla seniorów

Według badań Centers for Disease Control and Prevention (CDC) z 2011 roku, około 200 000 Amerykanów szuka rocznie pomocy na pogotowiu z powodu urazów, które miały miejsce w łazienkach.

Łazienki mogą być bardzo niebezpiecznymi miejscami. Szczególnie dotyczy to osób starszych, które mają problemy z utrzymaniem równowagi. Pomiędzy wieloma śliskimi powierzchniami i niepewnymi rzeczami, których można się chwycić, szanse na poślizgnięcia, upadki i inne urazy są duże dla seniorów.

5 wskazówek jak uczynić łazienkę bezpieczniejszą dla seniorów

1. Zainstaluj poręcze

Podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny wielu seniorów korzysta z drążków na ręczniki i innych elementów wyposażenia, aby pomóc sobie w utrzymaniu równowagi. Jednak te elementy wyposażenia łazienki nie zostały do tego stworzone. Nie są w stanie utrzymać ciężaru osoby, co czyni je bardzo niebezpiecznymi dla utrzymania równowagi.

Zamiast tego, należy zainstalować w łazience uchwyty. Jest to bezpieczniejszy sposób na wchodzenie i wychodzenie z wanny, jak również na i z toalety.

Upewnij się, że pręty są antypoślizgowe. Kolor powinien kontrastować z kolorem ścian, aby zapewnić lepszą widoczność. Bezpiecznie zamocować bary do ścian stadniny dla maksymalnego wsparcia.

2. Zainstaluj sondę napinającą

Jest to alternatywa dla drążka do chwytania. Sondaże napięcia są zainstalowane od sufitu do podłogi. Osoby starsze mogą chwycić się ich podczas wchodzenia i wychodzenia z wanny. Stanowią one doskonałe wsparcie, aby pomóc seniorom utrzymać równowagę przed i po kąpieli.

3. Używaj krzesła pod prysznic

Wiele starszych osób ma trudności z wstawaniem pod prysznicem. Inni mają poważne problemy z opuszczaniem się do wanny. Krzesło prysznicowe zapewni Twojej starszej ukochanej osobie stabilne miejsce do siedzenia podczas kąpieli.

Kupując krzesło pod prysznic, upewnij się, że jest ono odporne na poślizg. Tego typu krzesła prysznicowe będą miały gumowe końcówki na nogach. Zainstaluj również główkę prysznicową, aby kąpiel była o wiele łatwiejsza.

senior

4. Użyj ławeczki do przenoszenia wanny

Ławka do kąpieli lub ławka do przenoszenia w wannie zapewnia seniorom stabilny, bezpieczny sposób wchodzenia i wychodzenia z wanny. Ponieważ osoba starsza siedzi wysoko, wszystko co musi zrobić Twój bliski to po prostu podnieść nogi do góry i na bok wanny, zamiast samemu się podnosić i wychodzić. Zainstalowanie główki prysznicowej pozwoli na zachowanie pozycji siedzącej podczas kąpieli.

5. Zainstaluj wannę Walk-In

Wanny Walk-In usuwają barierę, którą seniorzy muszą pokonać, aby wejść i wyjść z wanny. Zamiast wchodzić na brzeg wanny, wystarczy otworzyć drzwi wanny i dosłownie wejść do środka. Nie ma więc ryzyka poślizgnięcia się lub upadku z powodu utraty równowagi podczas kąpieli. Nasze wanny typu walk-in zapewniają seniorom bezpieczniejszy sposób kąpieli. Dzięki opcjonalnym ulepszeniom i niestandardowym rozmiarom możesz zainstalować najlepsze rozwiązanie wanny typu walk-in dla Twojego bliskiego seniora.