Post

Wskazówki bezpieczeństwa: Jak zapobiegać upadkom w łazience

Ludzie są całkiem dobrzy w jednej rzeczy: w upadaniu. Upadek może być bardzo niebezpieczny, jeśli nastąpi w nieodpowiednim otoczeniu lub przez kogoś, kto jest w grupie ryzyka. Zdarza się, że osoba, która doświadczyła upadku, martwi się ryzykiem ponownego upadku. Może to w końcu uniemożliwić tej osobie normalne korzystanie z życia.

Łazienka jest miejscem, w którym szczególnie często dochodzi do upadków. Jeśli Ty lub ktoś z Twoich domowników jest w grupie podwyższonego ryzyka upadku lub jeśli ktoś w Twoim domu już kiedyś upadł, warto stworzyć bezpieczniejsze środowisko, aby zapobiec upadkom w przyszłości. Na szczęście istnieje kilka prostych i niedrogich sposobów, aby to zrobić. Oto kilka sposobów na zapobieganie upadkom w łazience poprzez uczynienie jej bezpieczniejszym miejscem.

Maty i poślizgi

Jednym z głównych problemów w łazience jest wilgoć, która nieuchronnie unosi się w powietrzu przed, w trakcie lub po wzięciu prysznica. Dodatkowo, rozlane płyny z umywalki zdarzają się cały czas. Woda jest nieodzownym elementem korzystania z łazienki, a łazienka jest używana cały czas - więc trudno jej uniknąć.

Na szczęście istnieją sposoby, aby zapobiec upadkom, nawet jeśli woda nagromadziła się lub została rozlana na i tak już śliską podłogę. Jednym z najlepszych sposobów na zniwelowanie mokrej, śliskiej podłogi w łazience jest położenie na niej maty. Poszukaj specjalnie dla mat antypoślizgowych lub pasków antypoślizgowych tak, że przynajmniej w najczęściej nadeptywanych obszarach podłogi, nie będziesz się ślizgać.

Oczywiście, konserwacja jest również ważna dla bezpieczeństwa. Nigdy nie zostawiaj kałuży na podłodze, jeśli możesz to zrobić. Natychmiast wycieraj wszelkie rozlane płyny, aby nikt inny nie był narażony na ryzyko poślizgnięcia się na nich, a także abyś sam się nie poślizgnął. Jeśli fizycznie nie jesteś w stanie posprzątać sam, poproś kogoś innego, aby to zrobił. Warto poświęcić swój czas i wysiłek, aby utrzymać bezpieczeństwo w łazience.

mata

Uchwyty pod prysznicem i w toalecie

Jednym z najczęstszych miejsc w łazience, w których dochodzi do upadków, są okolice wanien i pryszniców. A dokładniej, kiedy osoba wchodzi i wychodzi spod prysznica lub wanny. Nawet jeśli podłoga jest idealnie sucha lub w ogóle nie jest śliska, wypadki zdarzają się podczas tej czynności cały czas.

Prostym i skutecznym sposobem zapobiegania takim sytuacjom jest zainstalowanie uchwytów. Można się ich chwycić podczas wchodzenia i wychodzenia z prysznica lub wanny. Służą one również jako doskonałe miejsca awaryjne, których można się chwycić, jeśli coś się stanie, nie wspominając o zapobieganiu trzymania się czegoś od razu (przed upadkiem). Powinny one być zainstalowane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz wanny lub prysznica. Zainstaluj je również w pobliżu toalety, ponieważ upadki mogą się tam zdarzyć niemal równie łatwo.