Post

Przygotuj się na przebudowę łazienki dzięki tej przydatnej liście kontrolnej

Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek projektu przebudowy, ważne jest, aby upewnić się, że masz wszystko, czego będziesz potrzebować, aby zakończyć pracę poprawnie, i w sposób terminowy. Remont łazienki jest duży projekt dla właścicieli domów do podjęcia, więc przygotowanie jest kluczem do zapewnienia, że idzie tak gładko, jak to możliwe. Użyj tej poręcznej listy kontrolnej z poradami jako przewodnik:

Ustal swój budżet.

Twój budżet jest prawdopodobnie najważniejszym aspektem każdego projektu przebudowy łazienki. Określ swój budżet z wyprzedzeniem, a następnie zachowaj go na szczycie listy kontrolnej. Kupując przedmioty i płacąc za usługi, śledź, ile wydajesz. Wiele projektów przekracza budżet, ale ustalając rozsądną kwotę na początku i wyceniając usługi i materiały wcześniej, możesz spróbować utrzymać koszty pod kontrolą.

Zatrudnianie profesjonalistów, czy DIY. Określić, które aspekty projektu renowacji będzie można rozwiązywać samodzielnie, a które będą wynajmowane do profesjonalistów:

 1. Projekt planu podłogi
 2. Instalacja podłogi
 3. Płytka praca
 4. Instalacja urządzeń
 5. Hydraulika
 6. Elektryka

Jeśli masz zamiar zatrudnić profesjonalistów, będziesz chciał skontaktować się z kilkoma, aby uzyskać informacje i szacunkowe koszty. Wybierz wykonawcę, który ma dobrą reputację i zalecenia od zadowolonych klientów. Powinny one być w stanie dać Ci szacunkowe koszty pracy do wykonania, jak również linii czasu, kiedy praca zostanie zakończona.

Wybierz swoje materiały.

Wybór materiałów, które będą używane może być jednym z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych aspektów remodel. Określ, jakie elementy chcesz zastąpić i kupić, takie jak:

 1. Podłogi
 2. Płytki
 3. Armatura
 4. Bateria i słuchawka prysznicowa
 5. Kolor farby
 6. Blat
 7. Półki
 8. Zlew

Jeśli nie jesteś pewien co do projektu, można rozważyć pracę z profesjonalnym projektantem, który może pomóc poprowadzić Cię przez proces. Istnieje wiele szczegółów do rozważenia, i chcesz mieć pewność, że dostaniesz wszystko, co chcesz.

Wreszcie, zanim jakakolwiek praca może się rozpocząć, należy upewnić się, że masz wszelkie niezbędne pozwolenia na pracę. Sprawdź w lokalnym urzędzie budowlanym, aby zobaczyć, co może być potrzebne. Gdy masz swoje pozwolenia, znalazłeś wykonawcę, i osiedlili się na projekt, jesteś gotowy, aby uzyskać projekt przebudowy łazienki w toku.