Post

Konwersja wanny: Czy przebudowa wanny na prysznic jest dla Ciebie?

Czy przygotowujesz się do remontu łazienki? Istnieje nieskończona ilość modernizacji, które możesz przeprowadzić, aby poprawić ogólny wygląd, samopoczucie i wydajność Twojej przestrzeni - od szafek po systemy kąpielowe. Jednym z takich wygodnych projektów jest zamiana wanny na prysznic.

Tradycyjne wanny mają swoje zalety, ale wielu właścicieli domów z biegiem lat traci potrzebę ich posiadania. Jeśli rozważasz zamianę wanny na prysznic, pierwsze pytanie, które musisz sobie zadać, brzmi: czy nie przerosła Cię już Twoja wanna?

Aby poznać odpowiedź na to pytanie, powinieneś zadać sobie 3 pytania przed przystąpieniem do projektu przebudowy:

Kto korzysta z mojej łazienki?

Podczas gdy wanna może zajmować dodatkowe miejsce w łazience, jest ona doskonałym dodatkiem dla gospodarstw domowych z małymi dziećmi. Jeśli Twoje dzieci są jeszcze małe, czas kąpieli będzie o wiele łatwiejszy z tradycyjną wanną.

Z drugiej strony, wanny te mogą być niewygodne i uciążliwe dla osób starszych - zwłaszcza tych, które mają problemy z poruszaniem się. Jakkolwiek głupio by to nie brzmiało, wanny mogą stać się niebezpieczne ze względu na połączenie wysokich barier wejścia i śliskiej podłogi.

Jeśli Twoje gospodarstwo domowe jest strefą wolną od dzieci, zdecyduj się na bezpieczny i wygodny prysznic. Oprócz niskiego wejścia, możesz również dostosować swój prysznic za pomocą uchwytów zgodnych z ADA, główek prysznicowych, wbudowanych siedzisk i wielu innych elementów!

wanna

Ile wanien jest w moim domu?

Wielu specjalistów od przebudowy łazienek powie Ci, żebyś zatrzymał swoją wannę, jeśli jest ona jedyną w Twoim domu. Logika stojąca za tą rekomendacją jest dość prosta: ludzie zawsze chcą mieć wybór. Nawet jeśli jesteś całkowicie zdecydowany na pozbycie się wanny, upewnij się, że cofasz się o krok i myślisz nie tylko o tym, co jest teraz.

Jeśli masz kilka pełnych łazienek w domu, decydując się na zamianę wanny na prysznic będzie prawdopodobnie nieco łatwiejsze. Możesz przejść przez remodel i wiem, że nadal masz doskonale dobry wolnostojący tubupstairs w przypadku jesteś każdy pragnienie relaksującą kąpiel po długim dniu.

Czy planuję sprzedać swój dom w przyszłości?

Posiadanie wielu opcji kąpielowych wykracza poza Twoje preferencje. Jeśli planujesz sprzedaż domu, posiadanie prysznica i wanny może pozytywnie wpłynąć na jego wartość przy odsprzedaży. Ważne jest, aby móc zaoferować nabywcom jak najwięcej opcji, abyś mógł jak najlepiej wykorzystać swój dom do samego końca.

Jeśli nie planujesz sprzedać w przyszłości, a następnie odbić te dwa pierwsze pytania wokół w głowie przed zobowiązać się do projektu.

Zaplanuj swoją idealną konwersję wanny

Wanna do prysznica konwersji może być świetna inwestycja, która modernizuje łazienkę i zwalnia dodatkową przestrzeń, zbyt. Jednak nie jest to dla każdego, więc upewnij się, że naprawdę myśleć o swoich celach i potrzebach, zanim zanurzysz się w.

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, przebudowa wanny to także rozwiązanie w drugą stronę. Niezależnie od tego, czy masz dziecko w drodze, czy po prostu tęsknisz za relaksującymi kąpielami w wannie, możesz również zmienić prysznic na wannę.

Jeśli nie możesz się zdecydować między prysznicem a wanną... Wybierz obie!

Możesz cieszyć się tym, co najlepsze z obu światów dzięki wygodnemu połączeniu wanny i prysznica. W ten sposób kąpiel będzie pasować do każdego nastroju.