Post

Kiedy wanna Walk-In ma sens?

Czy ograniczona mobilność stanowi problem dla Ciebie lub Twojej bliskiej osoby? W takim razie łatwo dostępna wanna pomoże zmniejszyć ryzyko upadku, poślizgnięcia, dyskomfortu i obrażeń związanych z wchodzeniem i wychodzeniem z wanny podczas kąpieli. Wanny Walk-in są zarówno praktycznym, jak i bezpiecznym rozwiązaniem dla osób potrzebujących wanny przystosowanej dla osób niepełnosprawnych. Ale czy są one odpowiednie dla Ciebie?

4 powody, dla których warto wybrać wannę Walk-In

Szukasz rozwiązań, które sprawią, że kąpiel będzie bezpieczniejsza dla Ciebie lub Twojej bliskiej osoby o ograniczonej mobilności? Oto cztery powody, dla których warto zdecydować się na wanny typu walk-in:

1. Wanny Walk-In są bezpieczne w użytkowaniu

Najbardziej oczywistą zaletą wanny walk-in jest to, że eliminuje ona konieczność martwienia się o poślizgnięcie podczas próby wspinania się po ścianie wanny. Wanny te wyposażone są w boczne drzwi, więc wystarczy je otworzyć, aby dosłownie wejść i wyjść z wanny, szybko, bezpiecznie i łatwo.

2. Wanny Walk-In są wygodne

Zawsze ważne jest, aby czuć się komfortowo podczas kąpieli. Osoby z obolałymi kośćmi, stawami i mięśniami mają trudności z opuszczeniem się do tradycyjnej wanny. Niektórzy uważają, że nie są w stanie zrobić tego sami. Wanny przystosowane dla osób niepełnosprawnych, dzięki wbudowanemu siedzisku, mogą przywrócić komfort podczas kąpieli.

wanna

3. Wanny Walk-In pomagają zachować godność

Starzenie się to nie tylko proces umysłowy, ale także fizyczny. Codzienna rutyna musi się zmieniać wraz z potrzebami, co może być emocjonalnym obciążeniem dla osoby starszej lub niepełnosprawnej o niezależnym umyśle. Łatwo dostępne wanny pomagają zachować niezależność, zachowując godność podczas kąpieli.

4. Wanny Walk-In są łatwe w utrzymaniu

Większość osób potrzebujących wanny z łatwym dostępem nie jest w stanie utrzymać tradycyjnej wanny w należytym stanie. Czyszczenie wanny typu walk-in jest bardzo łatwe dzięki zastosowaniu specjalistycznego akrylu. Jest on odporny na rozwój szkodliwych pleśni, grzybów i innych bakterii.

Powrót do luksusu kąpieli

Wanna typu walk-in jest jedną z najcenniejszych inwestycji, jakie możesz poczynić dla swojej niepełnosprawnej lub starszej osoby. Są bezpieczne, wygodne i pozwalają poczuć się w wannie jak w luksusie. Dzięki wannom przystosowanym dla osób niepełnosprawnych, kąpiel nie jest już tylko rutynowym zadaniem.