Post

Łatwe czyszczenie i konserwacja wanny - Porady

Moczenie się w wannie po długim dniu jest jednym z najbardziej relaksujących sposobów na odprężenie się w zaciszu własnego domu. Jednak brudna wanna nie jest zbyt zachęcająca, a jej widok może natychmiast zestresować. Te wskazówki dotyczące czyszczenia wanny sprawią, że Twoja wanna będzie wyglądała jak nowa w krótkim czasie, a Ty będziesz gotowy do relaksu.

Spróbuj nadtlenku wodoru lub wybielacza.

Istnieje wiele produktów do czyszczenia łazienki dostępnych dzisiaj, a wszystkie one wydają się twierdzić, że mogą usunąć piana mydlana, plamy wody i inne plamy. Czasami najprostsze rozwiązanie jest właściwe, więc daj produkt z nadtlenkiem wodoru spróbować. Rozcieńczony wybielacz to kolejna opcja, ale uważaj, aby nie dostać go na żadnych ręcznikach lub dywanach, ponieważ może szybko spowodować odbarwienie.

Wypróbuj naturalny środek czyszczący.

Jeśli wolisz nie używać zbyt wielu środków chemicznych do czyszczenia łazienki, wypróbuj wypróbowaną i prawdziwą metodę naturalną. Zdobądź pustą butelkę po aerozolu i napełnij ją do połowy białym octem, a następnie wypełnij resztę butelki ciepłą wodą z kranu. Wstrząśnij, a następnie rozpylić go na całej powierzchni wanny. Można również użyć go na ścianach płytek. Pozwól mu usiąść na 10 do 15 minut przed wytrzeć go z miękką szmatką. Po wytarciu spłucz wodą.

Czyść często.

Najłatwiejszym sposobem na utrzymanie wanny w czystości jest dbanie o nią po każdym prysznicu lub kąpieli. Użyj ściągaczki, aby usunąć wodę ze ścianek prysznica, a następnie osusz wannę ręcznikiem lub chłonną gąbką. Jest to szczególnie ważne, jeśli masz twardą wodę, która pozostawia za sobą osady mineralne, ponieważ mogą one pozostawiać plamy na wodzie. Kiedy zauważysz plamy lub zacieki, poświęć czas na ich usunięcie od razu.

Brudna łazienka to nieatrakcyjna łazienka. Mając na uwadze te wskazówki dotyczące łazienki, będziesz w stanie cieszyć się czystą wanną, gdy tylko będziesz gotowy na relaksującą kąpiel.