Post

5 wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w łazience dla niemowląt i dzieci

Łazienka może być fajnym miejscem do spędzania czasu. Dorośli i dzieci uważają, że kąpiele i zabiegi pielęgnacyjne w łazience to przyjemność. To może uczynić je niebezpiecznymi miejscami dla dzieci, jeśli nie podejmie się odpowiedniej opieki.

Należy podjąć środki ostrożności, aby zapobiec dostępowi dzieci do łazienek bez nadzoru. Dzieci mogą doznać obrażeń, gdy wchodzą do łazienki same, bez nadzoru.

5 wskazówek na temat bezpieczeństwa w łazience, aby Twoje dzieci były bezpieczne i zdrowe

Oto pięć wskazówek bezpieczeństwa dla niemowląt i dzieci, aby zapobiec urazom w łazience:

1. Zabezpiecz Łazienkę przed dziećmi

Twoja wanna, sedes i podgrzewacz wody muszą być zabezpieczone przed dziećmi. Najlepszy sposób robić to jest zawsze zamykać łazienkę po each use. Niemowlęta i małe dzieci mogą utonąć w bardzo małej ilości wody w wannie. Dlatego należy uniemożliwić im dostęp do wanny i toalety osobom nieupoważnionym.

Jeśli musisz na chwilę wyjść z łazienki, aby odebrać telefon lub wziąć ręcznik, zawsze najpierw wyjmij dzieci z wanny. Nigdy nie zostawiaj małych dzieci bez opieki w łazience.

2. Zainstaluj Paski antypoślizgowe na dnie wanny

Zamontowanie pasków antypoślizgowych na dnie wanny zapobiegnie poślizgnięciom i upadkom niemowląt i małych dzieci. Rozważ przykrycie kranów wodnych poduszkową osłoną, aby zapobiec obrażeniom, jeśli twoje dzieci się o nią obijają.

Oprócz zainstalowania pasków antypoślizgowych wewnątrz wanny, aby zapobiec poślizgnięciom i upadkom, należy również zablokować pokrywę toalety. Zamontowanie blokady pokrywy toalety uniemożliwi dzieciom sięganie do wody w toalecie.

dziecko

3. Wyreguluj Podgrzewacz wody, aby zapobiec poparzeniu

Jeśli nie zabezpieczysz łazienki przed dostępem osób nieupoważnionych, dzieci mogą wejść i podkręcić podgrzewacz wody do punktu, w którym mogą się poparzyć. Jeśli nie możesz zamknąć łazienki, musisz wyłączyć podgrzewacz wody tak, aby woda w kranie miała nie więcej niż 120 stopni Fahrenheita.

Użyj łokcia, aby sprawdzić temperaturę wody. Upewnij się, że jest ciepła w dotyku... nie gorąca. Kiedy dzieci będą już na tyle duże, by samodzielnie odkręcać krany, naucz je, by zawsze najpierw odkręcały zimną wodę.

4. Przechowuj Wszystkie lekarstwa i środki czyszczące trzymaj pod kluczem

Wszystkie lekarstwa muszą być przechowywane w pojemnikach zabezpieczonych przed dziećmi i zawsze z zakręconymi nakrętkami. Poza lekami, kosmetyki, przybory toaletowe i środki do czyszczenia łazienki muszą być zamknięte w szafkach lub umieszczone poza zasięgiem dzieci.

Przedmioty takie jak szampon, pasta do zębów i mydła, muszą być również zamknięte w szafkach, ponieważ dzieci mogą je zjeść lub udławić się ich opakowaniem.

5. Odłącz i Trzymaj wszystkie urządzenia elektryczne z dala od dzieci

Podłączający w urządzeniach elektrycznych może powodować wstrząsy i elektryczni urazy gdy mishandled w bliskiej wodzie, szczególnie w łazience. Dla bezpieczeństwa twoich niemowląt i dzieci, łazienkowe urządzenia elektryczne, takie jak suszarki do włosów i elektryczne maszynki do golenia, muszą być odłączone od gniazdek ściennych i zamknięte w szafkach ściennych.

Najlepiej jest używać tych urządzeń w oddzielnym pomieszczeniu, ponieważ wstrząsy i obrażenia mogą być wynikiem wpadnięcia do wody podczas korzystania z nich.