Post

Jak uzyskać najlepsze płytki ceramiczne na podłogi w łazience? Kompletny przewodnik

Jesteśmy narodem zakochanym w DIY, a z większą ilością inspiracji zalewających nasze newsfeedy niż kiedykolwiek, łatwo zrozumieć dlaczego. Jesteś zadowolony z tego, co masz, dopóki nie zobaczysz swojej wymarzonej łazienki na Instagramie. 

Nie wystarczy jednak wiedzieć, czego się chce, trzeba jeszcze wiedzieć, jak to zrobić. I tu właśnie wkraczamy do akcji, aby pomóc. 

Dziś pomożemy Ci wybrać idealne płytki ceramiczne na podłogi w łazience. Istnieje wiele opcji, które zaspokoją każdy gust projektowy, budżet i dom. Pod koniec tego przewodnika będziesz wiedział wszystko, czego potrzebujesz, aby wybrać odpowiednią płytkę do swojego projektu DIY.

Co należy wziąć pod uwagę przed wyborem płytek?
Czy wiesz, że około 75% właścicieli domów planuje co najmniej jeden projekt w ciągu najbliższych trzech miesięcy? Dla niektórych, to nie będzie ich pierwsze rodeo, ale jeśli jesteś kafelkowanie łazienka po raz pierwszy, musisz wiedzieć kilka rzeczy. 

Spójrzmy na wszystkie czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem idealnej łazienki z płytek ceramicznych.

Trwałość
Ceramika jest używana w garncarstwie od tysięcy lat. Twoi przodkowie byli crafting ceramiki dawno temu, a jedynym powodem, dla którego nawet wiemy, że jest to ze względu na jego główny punkt sprzedaży: trwałość. Płytki ceramiczne będą trwać przez wiele lat, ale istnieją różne stopnie trwałości w zależności od wyboru. 

Producenci płytek oceniają płytki ceramiczne za pomocą testu ścieralności Porcelain Enamel Institute (PEI). To testuje ich twardość, więc zwróć uwagę na te liczby podczas zakupów dla swoich płytek łazienkowych.

Oceny PEI są od zera do pięciu. Stopnie jeden i dwa będą oferować wystarczającą wytrzymałość do stosowania w większości łazienek, ale jeśli masz dzieci lub wiesz, że łazienka będzie dużo ruchu, to może warto wybrać wyższą klasę. 

  • PEI 0 - brak ruchu pieszego (płytki ścienne)
  • PEI 1 - bardzo lekkie natężenie ruchu (rzadkie użycie)
  • PEI 2 - Lekkie natężenie ruchu 
  • PEI 3 - lekki do umiarkowanego ruch (powinien być odpowiedni dla większości podłóg domowych)
  • PEI 4 - Umiarkowany do dużego natężenia ruchu (odpowiedni do podłóg domowych i niektórych zastosowań komercyjnych)
  • PEI 5 - Duże natężenie ruchu (wszystkie zastosowania domowe/komercyjne o dużym natężeniu ruchu pieszego)

Zatrzymywanie ciepła
Jeśli mieszkasz w chłodniejszym klimacie lub po prostu lubisz, gdy Twoje palce u stóp są ciepłe, to płytki ceramiczne nie są idealnym wyborem. Nie chodzi tu tyle o samą płytkę, ale bardziej o to, abyś wiedział, że powinieneś rozważyć dywaniki lub ogrzewanie podłogowe z płytkami ceramicznymi.

To dlatego, że ceramika nie zatrzymuje ciepła dobrze w przeciwieństwie do innych materiałów, więc będziesz musiał polegać na innych źródłach ogrzewania. 

Cena
Istnieje wiele czynników związanych z wyceną remontu łazienki, takich jak rozmiar, płytki i pracy. Możesz mieć potencjalne oszczędności do 6.000 dolarów, jeśli DIY remont łazienki, ale rozejrzeć się za cytaty, jeśli jesteś coraz zewnętrznej pomocy.

W odniesieniu do cen płytek, to jest, gdzie widać kolejną korzyść z wyboru ceramicznych. Chociaż na ogół bardziej kosztowna opcja niż dywan lub linoleum, ceramiczne jest bardziej opłacalne niż inne. Jeśli spojrzeć na koszt marmuru lub granitu, ceramika jest wyceniana w bardziej przystępnym zakresie.

Można odtworzyć wysokiej klasy wykończenie bez konieczności płacenia za luksusowy kamień. 

Środowisko
Szukając sposobów na poprawę wpływu na środowisko remontu domu, jesteś trochę ograniczony, jeśli chodzi o płytki. Możesz jednak zdecydować się na poprzemysłowe płytki ceramiczne. Są one zazwyczaj produkowane przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu i są dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów.

Dobrą wiadomością w przypadku ceramiki jest to, że jej trwałość oznacza, że nie trzeba będzie wymieniać płytek przez bardzo długi czas. Odnowić raz z nowymi płytkami i powinny one trwać, pod warunkiem, że robisz dobrą robotę za pierwszym razem. Płytki z recyklingu mogą zapewnić równie imponujące wykończenie, a jednocześnie sprawić, że poczujesz się bardziej przyjazny dla naszej planety.

Substancje drażniące
Wiele rodzin wybiera obecnie opcje hipoalergiczne, aby ograniczyć reakcje alergiczne i astmatyczne u członków rodziny. Dywany i inne materiały mogą przechwytywać czynniki drażniące, które wywołują te problemy zdrowotne, sprawiając, że Twój dom staje się mniej niż pożądanym środowiskiem.

W przypadku ceramiki, czynniki drażniące nie mogą być uwięzione w płytkach, więc jest mniejsza szansa, że Twoja rodzina i przyjaciele zareagują źle na cokolwiek uwięzionego w podłodze. Łatwe do czyszczenia i przyjaźniejsze dla zdrowia swoich bliskich, kolejna fantastyczna korzyść z płytek ceramicznych.

Instalacja
Czy jesteś wśród 43% właścicieli domów, które spartaczyły projekt DIY? Nie popełnij tego samego błędu ponownie - upewnij się, że wiesz, co robisz, zanim zaczniesz. Możesz sprawdzić te przewodniki instalacji, aby uzyskać pojęcie o wszelkich szczegółach, ale powinieneś mieć doświadczenie. 

Sugerujemy, abyś poważnie zastanowił się nad zatrudnieniem profesjonalisty. Mierzenie i cięcie płytek w celu dopasowania do małej lub nietypowo ukształtowanej przestrzeni, takiej jak łazienka, wymaga sporo pracy. Ten koszt pracy może podnieść koszt projektu o znaczny margines, ale może zaoszczędzić Ci dużego bólu głowy w dłuższej perspektywie.

Profesjonalista będzie często kosztować dość dużo, ale będą one szybsze i będzie zakończyć kafelkowania do wyższego standardu. Niektóre rzeczy są warte splashing out na (pardon the pun).

Czyszczenie
To rozumie się samo przez się, ale płytki ceramiczne są dość łatwe do utrzymania w czystości. Są nieporowate, więc nie łatwo plamy lub pułapkę brudu i można ogólnie po prostu mop je z zwykłego czyszczenia podłogi. 

Jeśli chcesz mieć lśniące podłogi, możesz zdecydować się na glazurowane płytki ceramiczne, a nie bardziej rustykalne nieszkliwione odpowiedniki.

Jak wybrać odpowiedni rozmiar płytek do łazienki?

Niektóre częste błędy, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego kafelka do łazienki to zakładanie wielkości na podstawie wielkości pokoju. Na przykład, jeśli masz mały pokój potrzebujesz małych płytek. Aby wybrać odpowiedni kafelek trzeba myśleć o wielkości, kolor, rozmiar i pozycjonowanie